Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza
22.04. 2018 r.

 

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 16.00. - Dziś przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Również dzisiaj przeżywamy w naszej diecezji kolejną niedzielę synodalną.

2. Poniedziałek - Uroczystość Św. Wojciecha, Bpa i Męczennika, głównego patrona Polski.

3. Środa - św. Marka , Ewangelisty. - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 i msza święta. O godz. 17.30 Różaniec św., który poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej. Po mszy św. spotkanie LSO w sali parafialnej.

4. Czwartek - zgodnie z poleceniem Ks. Biskupa, modlić się będziemy o powołania do służby w Kościele, a także w intencji młodzieży naszej parafii. O godz. 18.00, msza św. o Boże Błogosławieństwo Boże, zachowanie od klęskżywiołowych oraz szczęśliwe urodzaje - połączona z błogosławieństwem pól na Wilkówce ( przy posesji Państwa Lorek ). 

5. Niedziela - dzień modlitw za kierowców oraz Dzień  Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

6. W naszej parafii - Zespół Synodalny - tworzą członkowie Rady Parafialnej. 

7. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu: Pogwizd nr 101, Majerski nr 18, Niemiec nr 58, Job nr 112. O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy Państwo: Potoniec nr 150, Pasoń nr 149, Dobosz nr 318, Dobosz nr 301.

8. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia a także chorym i cierpiącym życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Promyczek Dobra dla dzieci.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III Niedziela Wielkanocna
15.04. 2018 r.

 

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 16.00.
Również dziś przeżywamy X Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Również dzisiaj przypada II Ogólnopolski Dzień Czytania Pisma  św. W tym roku czytamy List św. Pawła do Rzymian. Zechciejmy przy tej okazji chociaż wziąć do ręki Pismo św. - Słowo Boga do człowieka.

2. Środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 i msza świeta. O godz. 17.30 Różaniec św., który poprowadzą Pomocnicy Maryi.

3. W sobotę w Tarnowie, uroczyste rozpoczęcie V Synodu naszej diecezji. Rozpoczęcie w kościele Matki Bożej Fatimskiej o godz. 9.45 skąd wyruszy procesja do Bazyliki Katedralnej, gdzie sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w czasie której Członkowie Komisji Synodalnej złożą uroczystą przysięgę. Na tę uroczystość nasza Parafia otrzymała 15 biletów wstępu. Chętnych na wyjazd zapraszam po bilety do zakrystii po Mszy św.

4. W najbliższą niedzielę - przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Składka z niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

5. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu: Pałka nr 136, Szabla nr 102, Pogwizd nr 107, Tokarza nr 96. O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy Państwo: Pogwizd nr 101, z Opalanej: Majerski nr 18, Niemiec nr 58, Job nr 112.

6. Serdeczne podziękowanie Panom, którzy założyli podbicie dachowe na kościele, zerwane w ostatni piątek przez wiatr. Bóg zapłać!

7. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia a także chorym i cierpiącym życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.

8. Informujemy, że Hospicjum Domowe dla Dorosłych działa w Nowym Sączu, na ul. Piotra Skargi 13. Opieka jest finansowana przez NFZ. Wizyty w domu pacjenta realizuje lekarz, pielęgniarka, fizjoterapeuta, psycholog. W ramach Hospicjum można bezpłatnie wypożyczyć sprzęt medyczny: łóżka, koncentratory, ssaki, chodziki, wózki, balkoniki. Do Hospicjum wymagane jest skierowanie. Wszelkie informacje udzielane są telefonicznie (18) 442 35 60 lub kom. 512 295 412 – czynne całą dobę.