Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I Niedziela Wielkiego Postu
18.02. 2018 r.

 

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 10.00; o 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i msza św. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie. O godz. 13.00 msza św. pogrzebowa śp. Kazimierza Łobody. 

2. Środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00 i msza św. Pół godz. wcześniej Różaniec św., który poprowadzi Caritas Parafialna.

3. Czwartek - święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

4. Piątek - Droga Krzyżowa o godz.17.00 i msza św. Ojciec Święty Franciszek podczas niedzielnych rozważań po modlitwie Anioł Pański wezwał cały Kościół, aby 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Jako diecezja tarnowska włączymy się w to dzieło poprzez post i Drogę Krzyżową celebrowaną w dniu 23 lutego. Zachęcamy do licznego udziału w tej akcji modlitewno-pokutnej.

5. Niedziela - nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30. Zapraszam do licznego i pobożnego udziału w tym nabożeństwie. Najbliższa niedziela, to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek przeznaczona będzie na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

6. 16 lutego br. minęła 10 rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W intencji Biskupa Jubilata będzie sprawowana Msza święta w katedrze tarnowskiej w sobotę 24 lutego o godz. 18.00. Polecajmy w modlitwie osobę księdza biskupa Wiesława Lechowicza wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.

7. Serdeczne podziękowanie za przygotowanie pięknej dekoracji wielkopostnej. Bóg zapłać!

8. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu: Babik nr 23 oraz Poparda nr 93. O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy z Jachlówki Państwo: Tokarczyk- Matyaszek nr 98, Cabała nr 55, Madacsi nr 55, Sychowski nr 44.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia a także chorym i cierpiącym życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Promyczek Dobra - dla dzieci.

11. Radio RDN transmituje Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu, o godz. 17.20, zaś Gorzkie Żale w niedziele, o godz. 16.00.

12. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

13. Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć:

- Pasiut Grzegorz, s. Juliana i Barbary zd. Fiut, zam. Gostwica 45 i
- Bober Lidia, c. Stanisława i Ewy zd. Bober, zam. Gaboń 146. Zapowiedź 2a,

- Król Mateusz, s. Marka i Edyty zd. Konstanty, zam. Moszczenica Wyżna 70A i
- Kozieńska Renata, c. Antoniego i Justyny zd. Jodłowska, zam. Gaboń 71. Zapowiedź 2a,

14. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do domu Ojca: śp. Stanisława Gonciarz i śp. Kazimierz Łoboda. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
6 Niedziela Zwykła
11.02. 2018 r.

 

1. Dzisiaj msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 16.00. Przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy również dziś na adorację w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Od 8.00 - 9.00 starsi, od 9.00 - 10.00 młodzież i dzieci.

2. Również dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczyna się 51 Tydzień Modlitw Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem wolności”. Tegoroczna modlitwa w intencji trzeźwości Polaków wpisuje się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Trzeźwość nawiązuje do słów Św. Jana Pawła II” Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale, stale zdobywać”.

3.  Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu i czas Komunii św. wielkanocnej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia popiołu i posypania głów. Jest to dzień ścisłego postu / 3 posiłki w tym dniu – w tym jeden do syta – obowiązuje od 18 do 60 lat / i abstynencji od pokarmów mięsnych / od 14 lat /. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na cele charytatywne.

4. Również w Środę Popielcową rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty / dawne suche dni / trwające do I Niedzieli Wielkiego Postu / 18.02.

5. Piątek – Droga Krzyżowa  o godz.17.00 i msza św.

6. Niedziela – I Wielkiego Postu - nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30, następnie msza święta. Składka z tej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żalów w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu: Kurowski nr 22, Kołodziej-Arendowski nr 21, Kołodziej nr 331, Szumacher nr 94. O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy z Jachlówki Państwo: Babik nr 23, Tokarczyk, Matyaszek nr 98, Poparda nr 93, Cabała nr 55.

8. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia a także chorym i cierpiącym życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Promyczek Dobra – dla dzieci.

10. Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz transmituje modlitwę w intencji rozeznania drogi życia dla naszej młodzieży, powołań do kapłaństwa do tarnowskiego Seminarium Duchownego i o świętość życia kapłańskiego. Msza św. w tych intencjach z asystą Kleryków jest transmitowana w każdy pierwszy czwartek miesiąca o g. 18.00, a po niej modlitwa różańcowa (g. 19.00). Natomiast w każdą czwartą niedzielę miesiąca w radiu RDN jest audycja Alumnów naszego Seminarium pt. „Wieczór z koloratką” o g. 16.30 na tematy związane z odkrywaniem drogi do kapłaństwa i rozeznania sensu życia.

11. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1%.

12. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od tego roku ulegają zmianie zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wnioski składane będą przez Internet. Można będzie to zrobić już od 15 marca. We wszystkich biurach powiatowych ARiMR dostępne będą stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, przy których rolnicy będą mogli wypełnić i przesłać wniosek. Właściciele mniejszych gospodarstw zamiast wniosku mogą złożyć jednostronicowe oświadczenie, w którym potwierdzą brak zmian z porównaniu z ubiegłym rokiem.

13. Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć:

- Pasiut Grzegorz, s. Juliana i Barbary zd. Fiut, zam. Gostwica 45 i
- Bober Lidia, c. Stanisława i Ewy zd. Bober, zam. Gaboń 146. Zapowiedź 1a

- Król Mateusz, s. Marka i Edyty zd. Konstanty, zam. Moszczenica Wyżna 70A i
- Kozieńska Renata, c. Antoniego i Justyny zd. Jodłowska, zam. Gaboń 71. Zapowiedź 1a