gantry-media://Slidershow/slider_03_v1.jpg

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
19 Niedziela Zwykła
12.08. 2018 r.


1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 16.00. Składka na tacę przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. 
2. Poniedziałek – zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z racji 13 dnia miesiąca. Msza św. połączona z procesją różańcową o godz. 18.00. Prosimy, aby figurę Matki Bożej Fatimskiej ponieśli członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Zachęcamy do przyniesienia świec na procesję. Kazanie i rozważania różańcowe poprowadzi Ks. prof. dr hab. Alojzy Drożdż. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i starszych. 
3. We wtorek - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz. W tym dniu przypada 50 rocz. śmierci Biskupa pomocniczego naszej diecezji Karola Pękali - założyciela i wieloletniego dyrektora Akcji Katolickiej, a następnie Caritas w naszej diecezji. W tym dniu zostanie odprawiona msza święta w jego intencji w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, gdzie spoczywają jego doczesne szczątki. Polecajmy duszę zmarłego biskupa Bożemu Miłosierdziu. 
4. Środa - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 16.00. W czasie każdej mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu obchodzony jest odpust w Barcicach. Jest to również kolejna rocznica Cudu nad Wisłą oraz święto Wojska Polskiego.
5. Piątek - wspomnienie św. Jacka, prezb.  W tym dniu - z Placu Katedralnego w Tarnowie wyrusza  XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Codzienne relacje z pielgrzymki w radiu diecezjalnym RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
6. Sobota - na godz. 8.00 zapraszamy na próbę scholę do sali parafialnej. 
7. Niedziela - po mszy św. popołudniowej spotkanie pomocników Maryi na plebanii. 
8. Serdeczne podziękowanie Rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na wymianę okien w naszym kościele w wysokości 1400 zł. Bóg zapłać!
9. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu: Owsianka nr 184, Szumacher nr 215, Szumacher nr 314, Sutor nr 10; o sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy Państwo: Grabski nr 95, Stępka nr 77, Adamczyk nr 11, Kowalczyk nr 179. 
10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia a także chorym i cierpiącym oraz gościom przebywającym na terenie naszej Parafii, życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedziela oraz dwumiesięcznik Miłujcie się.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
18 Niedziela Zwykła
5.08. 2018 r.

1. Dzisiaj msze św. o godz. 7.00, 10.00, 16.00.
2. Jutro - święto Przemienienia Pańskiego. Zakończenie odpustu w Bazylice w Nowym Sączu. Jest to także rocznica śm. Bł. Pawła VI, papieża / 1897-1978/.
3. Środa  - wspomnienie św. Dominika, prezb. - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej Różaniec św., który poprowadzi Caritas.
4. Czwartek - wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., patronki Europy. 
5. W piątek - św. Wawrzyńca, diakona i męcz. Odpust w Biegonicach, połączony z wprowadzeniem relikwii św. Wawrzyńca - jedynych w naszej diecezji. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Bp. Leszek Leszkiewicz. Uroczysta suma o godz. 11.00. Ks. Proboszcz wraz z Parafianami zaprasza do udziału w tych uroczystościach.
6. W sobotę - wspomnienie św. Klary, dziew. 
7. W najbliższą niedzielę  - składka na tacę przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
8. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom Festynu Rodzinnego w minioną niedzielę. Szczególne podziękowanie składam organizatorom Festynu: Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Gaboń, Radzie Parafialnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Młodzieży i Dzieciom, a także sponsorom i osobom, które ofiarowały fanty. Szczególne podziękowanie kieruje na ręce P. Haliny Dara - naszej Pani Sołtys, za trud organizacji i przeprowadzenia Festynu. Bóg zapłać! Dochód z Festynu, po odliczeniu kosztów, wyniósł 9 900 zł. Przeznaczony będzie na zapłatę wymienionych okien w naszym kościele. Serdeczne podziękowanie Rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na wymianę okien w naszym kościele w wysokości 300 zł. Bóg zapłać!
9. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu: Konieczny nr 9, Rams nr 86, Rams nr 344, Stawiarski nr 315. O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy Państwo: Owsianka nr 184, Szumacher nr 215, Szumacher nr 314, Sutor nr 10. 
10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia a także chorym i cierpiącym oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii, życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów. 
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedziela oraz dwumiesięcznik Miłujcie się. Informujemy również, że jest do odebrania nowy numer Rycerza Niepokalanej.
12. Spotkanie osób wybierających się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, z grupy 23, odbędzie się w następujących terminach: - w Barcicach - w sobotę 11.08. 2018r o godz.15.00; w Piwnicznej - w sobotę 11.08. 2018r o godz. 17.30; w Krynicy - 12.08.2018r o godz. 16.30.
13. Zapowiedzi: S. Małżeństwa zamierzają zawrzeć: Pustułka Łukasz, zam. Stary Sącz, Parafia św. Elżbiety i Rams Anna, zam. Parafia Gaboń. Zapowiedź 3a