Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXV Niedziela Zwykła
24. 09. 2017 r.

 

1. Dzisiaj msze św. o godz. 7.00, 10.00 , 16.00.
- W naszej diecezji przeżywamy dziś kolejną niedzielę synodalną. - Również dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalną Pielgrzymkę do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości.
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii, przeprowadza dzisiaj akcję zbierania podpisów pod projektem - „Zatrzymaj aborcję”. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy.

2. Kalendarz liturgiczny:

- środa - św. Wincentego a Paulo, kapłana. 

Nowenna do Matki B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej zapraszamy na modlitwę różańcową, którą poprowadzi Caritas parafialna,

- czwartek - św. Wacława, męczennika, 

- piątek - Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,

- sobota - św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,

3. Informujemy, że zakończone zostały prace na naszym cmentarzu parafialnym. Koszt układania chodnika to 36 tyś. zł. Na ten cel zostało złożonych już 15 tyś. zł. W związku z tym prosimy o pomoc finansową na pokrycie pozostałej części. W tym tygodniu, członkowie Rady Parafialnej, udadzą się do naszych domów - jak to miało miejsce wcześniej - aby zebrać ofiary na ten cel. Ofiary te można również wpłacać na konto parafialne; nr rachunku 55 8816 0001 2001 0000 0967 0001, który znajduje się także na stronie internetowej naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać! Przy tej okazji pragnę podziękować członkom Rady Parafialnej, bez pomocy i inicjatywy, których te prace by się nie odbyły. Bóg zapłać Wam!

4. Przypominam, że można jeszcze zgłaszać kandydatów do Rady Parafialnej - do soboty - 7 października. Kalendarium oraz Regulamin wyboru Rad Duszpasterskich w Diecezji Tarnowskiej zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii.

5. W sobotę spotkanie LSO w sali parafialnej o godz. 9.00.

6. W najbliższą niedzielę - 1 października - zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii. Również w tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy na tę modlitwę, o którą ciągle prosi nas Maryja, wszystkie dzieci, młodzież oraz dorosłych naszej parafii na godz.15.30.

7. Również w najbliższą niedzielę Caritas Diecezji Tarnowskiej przeprowadzi akcję „Chleb za Chleb”, z której dochód przeznaczony będzie na różne formy dożywiania dzieci. W naszej parafii, członkowie parafialnej Caritas, będą rozprowadzać tzw. „Chlebki Miłosierdzia” po każdej mszy św. Cena jednego chlebka - 5 zł. Wszystkim, którzy poprą tę akcję już serdecznie dziękujemy.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przed kościołem.

9. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu : Wastag nr 204, Guc nr 156, Jurek nr 198,
O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców Wilkówki: Batosz nr 183, Stawiarski nr 32, Lorek nr 255, Łoboda nr 312.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia a także chorym i cierpiącym życzymy wielu łask Bożych , opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.

11. Od 1-8 października odbywać się będzie odpust w Sanktuarium Matki Bożej Bocheńskiej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIV niedziela zwykła
17. 09. 2017 r.

 

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 10.00 , 16.00. Również dzisiaj OSP w Gaboniu, przeżywa swój Jubileusz 50-lecia istnienia. Uroczysta msza święta w intencji OSP zostanie odprawiona o godz. 13.00. W imieniu całej wspólnoty parafialnej, życzymy im Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Św. Floriana, a od ludzi wiele życzliwości i wdzięczności za niesioną pomoc.
2. Również dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz Dzień Golgoty Wschodu /Międzynarodowy Dzień Sybiraka /.
3. Po Mszy św. o godz.10.00 zapraszamy na spotkanie „Małych Pomocników Maryi” do sali parafialnej.
4. Przypominam że od dzisiaj należy pisemnie zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kartki z kandydatami proszę wrzucać do urny przy wyjściu.
5. Po każdej mszy św. dzisiaj, zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
- poniedziałek - Święto Św. Stanisława Kostki - patrona Polski i młodzieży polskiej. Zapraszamy naszą młodzież do wspólnej modlitwy na mszę św. o godz.7.00
- środa - św. męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong i Towarzyszy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej zapraszamy na modlitwę różańcową, którą poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Po nowennie msza święta.
- czwartek - Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
- sobota - Św. Ojca Pio z Pietrelciny
7. Parafia w Zabawie k/Tranowa zaprasza wszystkich czcicieli Bł. Karoliny na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa - 18 września (poniedziałek). Rozważania o tajemnicy przebaczenia i budowania relacji poprowadzi p. Krystyna Sobczyk z Krakowa - autorka książki o przebaczeniu.
8. W środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie członków parafialnej Caritas do sali parafialnej. Przy okazji pragnę podziękować Paniom z Caritasu za rozprowadzenie katechizmów do religii. Bóg zapłać!
9. W sobotę na godz. 16.00 zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów na spotkanie przy ognisku.
10.Również w sobotę 23 września będzie miała miejsce akcja pt. „Doba dla wolności”. Polega ona na nie korzystaniu w tym dniu z internetu oraz ofiarowaniu tego postu i modlitwy w intencji ludzi uzależnionych od alkoholu, narkotyków, internetu itp. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
11. Najbliższa niedziela – to dzień modlitw o trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości.
12. Również w najbliższą niedzielę Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej Parafii, przeprowadzi akcję zbierania podpisów pod projektem - „Zatrzymaj aborcję”. Podpisy mogą składać osoby dorosłe. Proszę przynieść dowód osobisty.
13. Krajowy Duszpasterz Rodzin zaprasza małżeństwa, rodziny - na Ogólnopolską Pielgrzymkę rodzin na Jasną Górę w dniach: 23-24 września br.
14.Są do nabycia kalendarze rolników w cenie 21zł oraz kalendarze ścienne z papieżem Franciszkiem w cenie 4 zł.
15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci mamy nowe numery „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek Dobra” z niespodziankami w środku.
16. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu : Adamczyk nr 77,Wnęk nr 238, Sutor nr 104, Kulig nr 78
O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców Wilkówki: Wastag nr 204, Polak, Poręba nr 46, Guc nr 156, Jurek nr 198
17. Solenizantom bieżącego tygodnia i jubilatom a także chorym i cierpiącym naszej parafii życzę wielu łask Bożych i opieki Świętych patronów.

 

Zapraszamy na pielgrzymkę
po Sanktuariach Warmii i Mazur:
Sokółka - Gietrzwałd - Święta Lipka – Wilczy Szaniec – Grunwald
/z towarzyszeniem kapłana/


Termin: 13 październik – 15 pażdziernik (piątek-niedziela)
Wyjazd: 13 październik, godz. 22:00
Powrót: 15 październik, ok. godz. 24:00
Cena: 230 zł (od osoby), w tym m.in.:
· Autokar z klimatyzacją + DVD + cafebar + ubezpieczenie,
nocleg w Gierłoży (pokoje 2-3 os. z łazienkami),obiadokolacja + śniadanie
· Przewodnicy: w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce, Wilczym Szańcu
Zwiedzanie z przewodnikami Sanktuaria: w Sokółce (najsłynniejszy Cud Eucharystyczny w Polsce), Gietrzwałdzie (słynne miejsce objawień M. Bożej) i Świętej Lipce. Ponadto Wilczy Szaniec (kwatera Hitlera), Grunwald (pole bitwy).
Zapisy: do 1 pażdziernika niedziela w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
Informacje: ks. Jerzy Kulpa /tel.: 604 169 664/
*wyjazd z Gabonia o godz. 22.00, przez Nowe Rybie, Dębicę /około 1.30 po północy/

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIII niedziela zwykła
10. 09. 2017r.

 

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 700, 1000, 1600.
- Dzisiaj rozpoczynamy - Tydzień Wychowania w Polsce pod hasłem „ Maryja wychowawczynią pokoleń” - i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
- W sali parafialnej po każdej mszy świętej są do nabycia katechizmy i ćwiczenia do religii. Po mszy św. o godz.1600 zapraszam na spotkanie rodziny naszej Parafii na plebanię.
- Dzisiaj także, w Zawadzie na stadionie sportowym, odbywa się festyn rodzinny, organizowany przez Grupę Św. Ojca Pio.
2. Również dziś w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku rozpoczyna się Tygodniowy Odpust.
3. Kalendarz liturgiczny:
- środa - Św. Jana Chryzostoma, bpa i dokt. Kość.,
Nowenna do Matki B. Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Po niej msza św. i procesja fatimska. Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie Członków Rycerstwa Niepokalanej do sali parafialnej,
- czwartek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
- piątek - Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
- sobota - św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa - męczenników,
4. Rozpoczyna się tygodniowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Program znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej.
5.Spotkanie LSO odbędzie się w najbliższą sobotę, o godz. 800.
Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów do sali parafialnej.
6. Na spotkanie „Małych Pomocników Maryi” zapraszamy w najbliższą niedzielę po mszy św. o godz.1000 do sali parafialnej. Zapraszamy wszystkich Pomocników Maryi, a także tych którzy chcą pomagać Matce Bożej ratować świat przed złem.
7. Najbliższa niedziela to: Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz dzień Golgoty Wschodu. W tym dniu będzie dodatkowa składka , do puszek, na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
8. Zgodnie z dekretem biskupa tarnowskiego w dniu 15 października odbędą się wybory do Rady Duszpasterskiej. Dlatego też proszę od najbliższej niedzieli o pisemne zgłaszanie kandydatów do Rady Parafialnej. Kartki z kandydatami proszę wrzucić do urny, która będzie przy wyjściu.
9. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaboniu serdecznie zaprasza w wszystkich mieszkańców na obchody 50-lecia OSP. Msza św. zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę o godz.1300, następnie poświęcenie sztandaru oraz figurki Św. Floriana. Po zakończeniu uroczystości OSP zaprasza na kiełbaskę z rożna.
10.Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu: Niemiec nr 251, Sutor nr 252, Głębocki nr 297, Bober nr 213
O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców Ćwierci: Adamczyk nr 77,Wnęk nr 238, Sutor nr 104 oraz Wilkówki: Kulig nr 78
11.W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu trwa rekrutacja uzupełniająca na studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie.
Więcej informacji na plakacie i na stronie internetowej uczelni.
12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzę wielu łask Bożych za wstawiennictwem Św. Patronów.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXII Niedziela Zwykła
03. 09. 2017r.

1. Dzisiaj msze św. o godz. 700, 1000, 1600. Po Prymarii, zmiana tajemnic Różańca Świętego.
2. Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, którzy swoją obecnością i pracą przyczynili się do przygotowania i przeżycia Odpustu ku czci Matki Bożej Częstochowskiej - naszej Patronki. Dziękuję za świadectwo wiary, modlitwy i ofiarności. Bóg zapłać wszystkim.
3. W poniedziałek zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na mszę św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego na godz. 800. Pół godziny wcześniej będzie okazja do spowiedzi św. W najbliższą niedzielę po każdej mszy św. będzie można nabyć podręczniki do lekcji religii.
- Informacja o dowozie gimbusem uczniów Gimnazjum w Gołkowicach: dnia 4 września 2017r - poniedziałek), wyjazd z przysiółka Łazy o godz.645, Przechyba o godz. 710. Powrót z Gimnazjum z Gołkowic godz.1000
4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.1800 i msza św. Pół godziny wcześniej zapraszamy na Różaniec Św. które poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
5. W czwartek - pierwszy miesiąca - zapraszamy na Mszę Św. o godz.1800 na której modlić się będziemy o powołania do pracy w Kościele. Po Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa Margaretek, tzn. osób, które modlą się za kapłanów.
6. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki Naszej Diecezji. Msze św. o 700 i 1800 wraz z poświęceniem ziarna siewnego. W tym dniu, także w naszej diecezji, nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Chociaż nie jest to święto obowiązkowe, jednak zapraszamy do licznego udziału we Mszy Świętej. Jest to dzień, w którym zawierzymy naszą Ojczyznę, Parafię, Rodziny i nas samych Niepokalanemu Sercu Maryi.
7. W sobotę 9 września o godz. 1100, dokona się historyczne wydarzenie, jakim będzie koronacja Obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Sanktuarium w Chorzelowie. Uroczystej Mszy świętej połączonej z obrzędem koronacji będzie przewodniczył metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc.
8. W najbliższą niedzielę o godz. 1700 - na plebanii - odbędzie się spotkanie rodzin.
9. Informacja P. Sołtys Sołectwa Gaboń: Zapraszam na zebranie wiejskie mieszkańców Sołectwa Gaboń, które odbędzie się 10 września br. o godz. 800 w budynku Szkoły w Gaboniu.
10. W dniach: 8-10 września br na Rynku W Starym Sączu odbędzie się Strefa Funduszy Europejskich. Szczegóły w gablocie parafialnej.
11. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu: Kowarzyk nr 84, Bober nr 85, Garbacz nr 12, Motawa nr 121. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy Państwo: Niemiec nr 251, Sutor nr 252, Głębocki nr 297, Bober nr 213
12. Solenizantom bieżącego tygodnia i jubilatom życzę Bł. Bożego i opieki Św. Patronów.
13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przed kościołem.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXI niedziela zwykła - 27. 08. 2017r.
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

 

1. Komunikat bpa Tarnowskiego: ……..

2. Dziś Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii. Msze św. o godz. 700, 1100  Uroczysta Suma połączona z procesją i o godz. 1600. Wszystkim, Drogim Parafianom oraz przybyłym Gościom, życzymy radosnego przeżywania Uroczystości ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Niech nasza Patronka chroni wszystkich i wyprasza potrzebne łaski. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny.

3.Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tej Uroczystości. Osobom, które udekorowały nasz kościół, wzięły udział w procesji czy też w jakikolwiek inny sposób uświetniły ten dzień. Wszystkim - Bóg zapłać !

4. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na wsparcie dla ofiar tragicznej wichury w Polsce. Dziękuję za złożone ofiary, które zostaną przekazane do Caritas Diecezji Tarnowskiej.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- poniedziałek - Św. Augustyna, bpa i dokt. Kośc.,
- wtorek - męczeństwo Św. Jana Chrzciciela,

6. W środę - nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o godz.1800 i msza św.

7. W czwartek przypada Ogólnopolski Dzień Solidarności i Wolności. Jest to polskie święto państwowe obchodzone co roku 31 sierpnia w rocznicę porozumień sierpniowych - ustanowione w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości. Dzień ten nie jest dniem wolnym od pracy.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I-szy piątek msze wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 700 i 1800. Składka na tacę przeznaczona będzie na misje. Spowiedź w piątek dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego od godz.1700. W tym dniu odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną od godz. 900.

9. W I-szą sobotę msza św. wotywna o Niepokal. Sercu NMP. zostanie odprawiona o godzinie 700.

10.Również w sobotę o godz. 1100 - na Hali Łabowskiej zostanie odprawiona msza św. w intencji ks. Władysława Gurgacza i Żołnierzy PPAN. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

11.Za tydzień, w niedzielę - pierwszą miesiąca - po mszy św. o godz. 700 - zmiana tajemnic różańca św.

12.Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu:
Adamczyk nr 11, Kowalczyk nr 179, Rams nr 181, Szumacher nr 232, Wnęk nr 239, Marczyk nr 232, Twardowska nr 91, Adamczyknr 278.
O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy Państwo: Kowarzyk nr 84, Bober nr 85, Garbacz nr 12, Motawa nr 121.

13.Zachęcam do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przed kościołem.

14.Solenizantom bieżącego tygodnia i jubilatom życzę spokojnej i dobrej niedzieli.

15.Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć:
- Nalepa Michał, s. Jacka i Beaty zd.Tokarczyk zam. Marysin, ul.Górkowska 6 i
Cabała Aneta, c.Jana i Elżbiety zd. Jagiełka zam. Gaboń 14 - zapowiedź 2a
- Tokarczyk Daniel, s. Józefa i Janiny zd. Bieryt, zam. Gaboń 98 i
Borkowska Sylwia, c. Stanisława i Teresy zd. Malej, zam. Kunice 39
zapowiedź 2a

 

 

WARUNKI UZYSKANIA ODPUSTU ZUPEŁNEGO

1/ brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego - jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji - zyskuje się odpust cząstkowy

2/  stan łaski uświęcającej, 

3/  przyjęcie komunii świętej,

4/  odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") w 

intencjach Ojca Świętego, 

5/  wykonanie czynności związanej z odpustem - za nawiedzenie kościoła     parafialnego w uroczystość tytułu kościoła parafialnego /np. odpust parafialny: patrz: nad. 33 §1, nr 5a /,

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX Niedziela Zwykła
20. 08. 2017 r.

*** Komunikaty ....

1. Dziś Msze św. o godz. 700, 1000 i 1600. Po mszy św. o godz. 1600 serdecznie zapraszam na spotkanie na plebanię, wszystkich członków Rady Parafialnej.

2. W tygodniu w liturgii:
- poniedziałek - Św. Piusa X
- wtorek - Najświętszej Maryi Panny, Królowej,
- środa - Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o godz. 1800 oraz msza św.
- czwartek- Św. Bartłomieja, Apostoła
- sobota - Uroczystość Maryi Panny Częstochowskiej - Patronki naszej Parafii,

3. W najbliższą niedzielę - UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA W NASZEJ PARAFII.

Msze Św.: o godz. 700, Uroczysta Suma o godz.1100 z procesją. Po południu o godz. 1600. Na godz. 1100 oraz na procesję zapraszam dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Liturgiczną Służbę Ołtarza, członków OSP oraz wszystkie grupy naszej parafii, aby zgodnie z miejscowym zwyczajem uczcić Panią Częstochowską - Patronkę naszej parafii. Zachęcam do udziału w tej mszy świętej. Podczas każdej mszy świętej będzie można zyskać Odpust Zupełny

4. Spowiedź św. przed Uroczystością Odpustową będzie w środę, od godz.1700

5. Po mszy świętej w środę zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów do sali przy kościele na spotkanie przed Uroczystością Odpustową.

6. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu z rejonu Ćwierci: Szumacher nr 314, Gałysa-Sutor nr 10, Grabski nr 95, Stępka nr 77.
O przygotowanie naszego kościoła na odpust prosimy Państwo: Adamczyk nr 11, Kowalczyk nr 179, Rams nr 181, Szumacher nr 232, Wnęk nr 239, Marczyk nr, 232, Twardowska nr 91, Adamczyk nr 278,

7. Solenizantom bieżącego tygodnia i Jubilatom życzę spokojnej niedzieli. Pamiętamy także w swoich modlitwach o chorych i cierpiących w naszej parafii.

8. Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć:

* Nalepa Michał, s. Jacka i Beaty zd.Tokarczyk zam. Marysin, ul.Górkowska 6 i 

Cabała Aneta, c Jana i Elżbiety zd. Jagiełka zam. Gaboń 14 - zapowiedź 1

* Tokarczyk Daniel, s. Józefa i Janiny zd. Bieryt, zam. Gaboń 98 i

Borkowska Sylwia, c. Stanisława i Teresy zd. Malej, zam. Kunice 39 - zapowiedź 1

 

 

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX niedziela zwykła

13.08.2017

 

1. W tych dniach łączymy się duchowo z tyloma, tak licznymi pielgrzymkami, które ze wszystkich stron Ojczyzny podążają ku Jasnej Górze.

2. Dziś Msze św. o godz. 700, 1000 i 1600. Po mszy świętej o godz. 1600 - Różaniec fatimski. Składka na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. W tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

- poniedziałek - wspomn. św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapł. i męcz. 
- wtorek - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz.700, 1000 i 1600. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. ( Jest to święto obowiązkowe). Odpust w Barcicach.
W tym dniu przypada kolejna rocznica Cudu nad Wisłą (1920),
- czwartek - wspomn. św. Jacka, kapłana,

4. Również w czwartek - 17 sierpnia spod tarnowskiej katedry wyruszy na Jasną Górę Jubileuszowa XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Tegorocznym pielgrzymom towarzyszyć będzie biblijne pytanie: „Kim On właściwie jest?”.
Codziennie relacje z pielgrzymki w naszym radiu diecezjalnym RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

5. Uroczystości odpustowe w naszej Parafii będą w niedzielę 27 sierpnia. Suma odpustowa o godz. 1100.

6. Rada Gminna „Solidarność ‘ Rolników Indywidualnych w Starym Sączu, organizuje wyjazd na Dożynki Centralne do Częstochowy w dniu 03 września br. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy przyjmuje i informacji udziela Pan Gomółka Jan, tel:(18) 446 36 30.

7. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu z rejonu Ćwierci: Rams nr 344, Stawiarski nr 315, Owsianka nr 184, Szumacher nr 215.
O posprzątanie naszej świątyni w przyszłą sobotę proszę Państwa z rejonu Ćwierci: Szumacher nr 314, Gałysa-Sutor nr 10, Grabski nr 95, Stępka nr 77.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

9. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia jak również jubilatom życzę wszelkich łask Bożych za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej - patronki naszej parafii a wszystkim gościom i wypoczywającym w naszej parafii spokojnej i dobrej niedzieli.