gantry-media://Slidershow/slider_03_v1.jpg

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
32 Niedziela Zwykła
11.11. 2018 r.

1. Dzisiaj msze św. o godz. 7.00, 10.00, 16.00. O godz. 15.30 wypominki i Różaniec za zmarłych. Serdecznie zapraszam. Dziś również przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości - 100 rocznicę jej odzyskania. Dziękujmy Bogu i wszystkim Patriotom za dar wolności i módlmy się o to, aby ją zachować i dobrze wykorzystać. Składka na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na budujące się kościoły. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
2. Poniedziałek - wspomnienie św. Jozafata, bpa i mecz.
3. Wtorek - wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.
4. Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. O 16.30 wypominki i Różaniec św. za zmarłych. - Po mszy św. spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
5. Sobota - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak.
6. W najbliższą  niedzielę - Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji, po każdej mszy św., będą rozprowadzane tzw. „Chlebki Miłosierdzia” przez członków Parafialnej Caritas. Jest też organizowana akcja „ Tytka Charytatywna - Torba Miłosierdzia". Te torby znajdują się przy wyjściu z kościoła. Można je zabrać i napełnione odpowiednimi artykułami przynieść do zakrystii w przyszłą niedzielę. Caritas Parafialna przekaże je osobom potrzebującym z naszej Parafii. O godz. 11.00 zapraszam na spotkanie DSM oraz chętnych do uczestniczenia w tej Grupie.
7. Proszę członków Rady Parafialnej, aby pobrali zeszyty z zakrystii i przeprowadzili zbiórkę na potrzeby parafii za miesiąc listopad i grudzień. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
8. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu: Tudaj nr 74, Tudaj nr 72, Godoń nr 27, Godoń nr 27; o sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy Państwo: Pustułka nr 137, Pyrdoł nr 137, Pyrchla nr 137, Godoń nr 214.
9. Serdeczne podziękowanie za złożoną ofiarę na wymianę okien w naszym kościele w kwocie 100 zł. Bóg zapłać!
10. Solenizantom bieżącego tygodnia a wśród nich Ks. Witoldowi - proboszczowi - także chorym i cierpiącym życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego( poświęcony 100-rocznicy Niepodległości Polski), Niedziela oraz Promyczek Dobra.

PODZIĘKOWANIE ZA ORGANIZACJĘ KWESTY
NA CMENTARZACH NA RZECZ SEMINARIUM ORAZ ZŁOŻONE OFIARY

Przewielebny Księże Proboszczu,
Czcigodni Księża,
Drodzy Bracia i Siostry,

„I bądźcie wdzięczni!” (Kol 3,15).
Zachęceni przez św. Pawła wypowiadamy serdeczne „Bóg zapłać!” pod adresem Czcigodnych Księży Proboszczów i Współpracowników oraz wszystkich Wiernych Świeckich, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie tradycyjnej kwesty na cmentarzach na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. To samo chrześcijańskie słowo wdzięczności kierujemy do wszystkich Ofiarodawców, którzy swoim gestem solidarności zechcieli wesprzeć finansowo nasze Seminarium. Niech Pan obdarzy wszystkich dobroczyńców naszego Seminarium Duchownego błogosławieństwem i obfitością wszelkiego dobra. Wspólnota Seminarium swe podziękowanie wyraża także w modlitwie i Mszy świętej sprawowanej codziennie w intencjach naszych dobroczyńców.
Z braterską więzią w Chrystusie –

ks. Andrzej Michalik
Rektor

APEL

Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Prosimy w czasie zbliżającej się jesienno-zimowej szarówki, zwłaszcza osoby starsze, o ubieranie odblasków w drodze na nabożeństwa wieczorne. Odblaski ratują nam życie. Natomiast wszystkich, którzy przeżywają smutek i traumę, po stracie swoich bliskich w wyniku wypadku drogowego zapraszamy do pomnika pamięci o ofiarach wypadków drogowych „Przejście” w Zabawie dnia 18 listopada 2018 r. na godz. 10:30.
Apelujemy do wszystkich kierowców: o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę! Do wszystkich uczestników ruchu - o poszanowanie dla życia, bo jest ono darem Bożym!
Ks. Damian Migacz - Diecezjalny Duszpasterz Kierowców