Dzuszpasterstwo

* dla dzieci - II niedziela miesiąca
* dla młodzieży - III niedziela miesiąca
* dla dorosłych - IV niedziela miesiąca

b) Katecheza dla kandydatów do bierzmowania odbywa się:
* dla uczniów klas pierwszych gimnazjum w każdy drugi piątek miesiąca,                                                                                                                       * dla uczniów klas drugich gimnazjum w każdy trzeci piątek miesiąca,
* dla uczniów klas trzecich gimnazjum w każdy pierwszy piątek miesiąca.

2. Odwiedziny chorych - w każdy pierwszy piątek miesiąca; chorzy odwiedzani są przez kapłana z posługa sakramentalną.
Szafarze Eucharystii zanoszą Najśw. Sakrament do chorych w każdą niedzielę.

3. Róże różańcowe -  funkcjonuje 16 róż różańcowych w tym 10 żeńskich i 5 męskich oraz 1 róża rodziców modlących się za swe dzieci. Róże tworzą Bractwo Żywego Różańca św. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po prymarii odbywa się zmiana tajemnic różańcowych wraz z krótką katechezą.

4. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego - każdego roku 25 marca na specjalnym nabożeństwie rozpoczyna się modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zwykle kilkadziesiąt osób podpisuje deklaracje.

5. Grupy Modlitewne - istnieją Margaretki wspierające swa modlitwą kapłanów i proszące o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Swoją Mszę świętą grupy mają w pierwszy czwartek miesiąca. Zazwyczaj modlitwa połączona jest z tzw. Godziną Świętą.

6. Nabożeństwo Fatimskie - od 13 maja do 13 października odbywają się w naszej parafii, po zakończonej mszy św. różańcowe procesje fatimskie.

7. Nowenny:                                                                                                                                                                                                                                                      * do Ducha św. - przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w każdą środę,
* Do Miłosierdzia Bożego - przed Świętem Miłosierdzia Bożego i w każdy piątek /jako modlitwy do Miłosierdzia Bożego/
* Do Matki Bożej Częstochowskiej - przed uroczystością i odpustem parafialnym.                                                                                                          * Do św. O. Pio, św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II - przed ich liturgicznymi wspomnieniami.